Thuis bij familie Esselbrugge

Thuis bij familie Esselbrugge

WIE Jos & Esther Esselbrugge
WAT twee-onder-een-kapwoning, gebouwd in 1998
WAAR Meppel
WOONSTIJL modern, industrieel en gezellig


Strak ingericht, maar liefst zes(!) verschillende zitplekken en een knaller van een buitenverblijf; de tuin van Jos en Esther is om jaloers op te worden. De overkapping komt vers van de pers, dit is pas het eerste zomerseizoen dat het echtpaar van dit mooie buitenverblijf kan gaan genieten. En als je de foto’s bekijkt, dan zie je meteen dat genieten in deze tuin niet zo moeilijk is!

Onderweg naar Meppel hadden we het er nog over… Hoe lang zullen de woningen in deze wijk er al staan? Wat blijkt; Jos en Esther zijn de eerste bewoners van deze twee-onder-een-kapwoning die ze dit jaar precies 25 jaar geleden hebben betrokken. Verhuizen of blijven, verhuizen of blijven. Uiteindelijk werd het blijven en was dit hét moment om de tuin opnieuw in te richten en een stijlvol buitenverblijf te laten plaatsen.

Liefde op het eerste gezicht

‘Wie kent Boer Staphorst niet als je hier in de regio woont? We komen al jaren bij Boer! Voor meubels, voor inspiratie, jullie zitten gewoon in ons systeem,’ aldus Esther. Al een jaar of vijf twijfelen Jos en Esther over het plaatsen van een overkapping, maar elke keer waren er redenen om het plan niet door te zetten.

Esther: ‘Op een doorsnee zaterdagmiddag liepen we bij Boer en ineens stond ‘ie daar! We dachten meteen, wauw dit is gaaf.’ Dat noemen ze ook wel liefde op het eerste gezicht! Vanaf dat moment worden de plannen al snel concreter.

‘De manier waarop Lieuwe over de overkapping praatte, zorgde ervoor dat het buitenverblijf nog meer om ons heen groeide. Dat is echt een kunst!’

Jos en Esther hebben nog wel verder gekeken, maar de overkapping in de showroom bij Boer bleef maar in het hoofd zitten. Jos: ‘We hebben op verschillende plekken naar buitenverblijven gekeken, maar dat is allemaal heel massaal. Dat geeft een totaal ander gevoel als bij Boer.’

En dus raken ze met Lieuwe, adviseur overkappingen, in gesprek. Esther: ‘Lieuwe doet het gewoon echt heel goed en leuk, hij maakt het er een makkelijk proces van. Hij was totaal niet aan het ‘verkopen’, maar de manier waarop hij over de overkapping praatte, zorgde ervoor dat het buitenverblijf nog meer om ons heen groeide. Dat is echt een kunst!’

Op één lijn

Het is duidelijk dat Lieuwe twee fans rijker is! ‘Al vrij snel ging hij snappen wat voor beeld wij in ons hoofd hadden en konden we met hem sparren, dat vind ik leuk! We hebben al onze ideeën met hem doorgenomen en elke keer nam hij de moeite om het ontwerp en het kostenplaatje weer aan te passen.

We zijn, zoals gezegd, ook wel bij andere partijen geweest maar die snapten ons niet zo goed. Dan ga je vervolgens toch de deur uit met een gevoel van laat maar. Lieuwe heeft gewoon heel goed meegedacht over bijvoorbeeld het isoleren, het aantal lichtpunten, wel of geen borstels op de schuifdeuren en nog veel meer,’ aldus Jos. Niks is prettiger dan wanneer je die klik met iemand hebt en het gevoel krijgt dat je wordt begrepen.

Lieuwe: ‘Het is super om te zien
wat het eindresultaat is geworden!’

In september 2021 hebben Jos en Esther voor het eerst een ontwerp van het buitenverblijf laten maken. Lieuwe: ‘We hebben buitenverblijf Siena van Trendhout als basis genomen. We zijn begonnen met het schetsen van een paar overkappingen en deze hebben we langzaam verder uitgewerkt.

Het buitenverblijf met zitgedeelte en schuurtje is uiteindelijk door Trendhout op maat gemaakt. Aan de achterkant van de schuur hebben we een extra deur geplaatst om bij de bebossing achter het verblijf te kunnen komen. Het was een ontzettend gaaf project en het contact met de familie Esselbrugge was erg leuk. Het is super om te zien wat het eindresultaat is geworden!’

Bekijk het merk Trendhout

Van het een komt het ander

Hoveniersbedrijf Dons uit Staphorst, vaste samenwerkingspartner van Boer, mocht de overkapping van Jos en Esther plaatsen. Maar daar bleef het niet bij! Esther: ‘Toen het ontwerp van het buitenverblijf eenmaal af was, is Herman Dons in Meppel komen kijken hoeveel tijd de plaatsing in beslag zou gaan nemen. We wilden in eerste instantie de rest van de tuin laten zoals die was. Maar toen we doorkregen dat de hoveniers van Dons met al het materieel door de tuin heen moesten, wisten we dat dit niet ging werken.’ En dan komt van het een het ander.

‘We hebben ons geen moment zorgen gemaakt
over de overdracht, dat was erg fijn!’

‘We hebben Pinterest erbij gepakt en zijn zelf gaan schetsen. We wilden in ieder geval in één lijn naar de overkapping toe kunnen lopen, anders wisten we dat we er alsnog geen gebruik van zouden maken. Ook was een zonneterras en een stukje gras een must,’ vertelt Esther.

Uiteindelijk heeft Hoveniersbedrijf Dons de gehele tuin opnieuw mogen aanleggen. Jos: ‘Wat erg prettig was, is dat Lieuwe en Hoveniersbedrijf Dons goed met elkaar communiceren over wat er precies nodig is. Dus we hebben ons geen moment zorgen gemaakt over de overdracht, dat was erg fijn!’

Kijk ook even naar die gave eyecatcher aan de rechterkant voor de overkapping. Het idee van de pergola kwam eveneens bij Jos en Esther (nou ja, en van Pinterest) vandaan. Jos: ‘We dachten eerst dat zomaar wat van die palen misschien wat overbodig zouden zijn. Maar het effect is super!’ De pergola heeft dezelfde kleur als de overkapping gekregen en geeft de tuin een persoonlijke en eigenzinnige touch.

Eens een Meppeler Mug, altijd een Meppeler Mug

De eerste woning van Jos en Esther was een tussenwoning in dezelfde wijk als waar ze nu wonen. Esther: ‘Jos is een echte Meppeler, ik ben erbij gekomen. Na een tijdje zagen we de bouwplannen van deze twee-onder-een-kapwoningen en daar hebben we meteen werk van gemaakt. Uiteindelijk zijn we hier in 1998 komen wonen. We zitten hier heerlijk aan de rand van Meppel.’

‘Het is een zalig huis, we gaan hier niet meer weg.’

In de nieuwbouwwijken van de laatste jaren zie je vaak prachtige woningen maar met weinig grond. Het plekje van Jos en Esther bewijst waarom zij niet naar een nieuwbouwwoning willen verhuizen maar ervoor hebben gekozen op deze plek te blijven. De twee-onder-een-kap staat in een woonwijk maar in de tuin merk je hier helemaal niks van. Je zit zo vrij als een vogel.

Jos: ‘De tuin is heel diep en groot. Er zijn hier maar weinig andere woningen die zo’n grote tuin hebben als wij.’ Esther vult aan: ‘Het is een zalig huis, we gaan hier niet meer weg. Of we nog meer verbouwplannen hebben? Nee, voorlopig is het goed. We gaan genieten!’

Ook op zoek naar zo'n heerlijke tuinsetting? Zie jij jezelf ook al in zo’n buitenverblijf genieten? Wil je vaker van deze mooie buitenkijkers zien? Schrijf je dan in voor onze wekelijkse nieuwsbrief en wees als eerste op de hoogte.

Schrijf je in voor de nieuwsbrief

In de stijl van familie Esselbrugge

loader
Bezig met laden...